Türkiyede Sokaga Cıkma Yasagı

Türkiyede Sokaga Cıkma Yasagı

Türkiyede Sokaga Cıkma Yasagı

Sokaga Cıkma Yasagı,OHAL uygulaması,Türkiyede Sokaga Cıkma Yasagı,Corona virüs nedeniyle 30 ilimiz 48 saat süre ile Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklanmıştır.

Ülkemizde corona virüs,ün hızla artış göstermesinden dolayı ilk önce yaslı insanlara getirilen sokaga cıkma yasagı getirilmiştir kanunca yasaga uymayanlar için cezalar uygulansada cok sayıda 65 üstü kişilerin bu kuralları ihlal ettiklerini medyadan duyduk ve sonra 20 yas altı için uygulanan sogaga cıkma yasagı getirilmiştir evde kal cagrısı ile getirilen bu yasaklar ne yazıkki gençlerimiz tarafındanda pek umursanmadı .

Ve otobus seferleri ve diger ulasım seferlerinin kısıtlanması durdurulması ardından il veya ilçe sınırlarına giriş çıkıs yasakları bu yapılan yasakların tamamıda virüsün yayılmaması ve halkın saglığı için önemli uygulamalardı her şeye ragmen ülkemizde vakaların artması ile beklenen haber dün gece 12den iki saat öne geldi ve büyük illerimizin 30 zunda sokaga cıkma yasagı ilan edildi.

Ülkemizde sokaga cıkma yasagını duyan halkımızın dün geceki yarattıkları izdihamı hepimizde sosyal medya aracılığıyla gördük duyduk insanlar iki günlük ihtiyaclarını gidermek için sokaklara marketlere fırınlara akın ederek malesefki ortalıktaki corona virüsüne aldırmayarak çoğu insan maskesiz eldivensiz ve aralarındaki mesafeyi korumayarak virüse davetiye cıkarmış oldular.

Peki gece 12den sonra olan olaylar gün boyu sokakta görülen insanlar işin en kötüsü bugün haberlerde gördüm polisin sokakta gördüğü gençleri uyarmasıyla cıkan utanc verici olay halkın saglığı için kendi canlarını tehlikeye atan polislerimize gençler tarafından saldırılması  sadece bumu bunun gibi polisimize askerimize emniyet mensuplarımıza saglık personellerimize uygulanan şiddetler sözlü saldırılar yazık toplum olarak bu denli bilincimizi kaybetmemiz bizlerin saglığını korumak için gece gündüz emek veren polisimize askerimize hemsirelerimize ve doktorlarımıza yapılan saldırlar her ne şekil olursa olsun insanlığa yakışmayan büyük ayıptır buradan bütün saglık calışanları,mızı emniyet mensupları,mızı halk için çalışan bütün emektarlarımızı takdir ediyor hepsine ayrı ayrı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Türkiyede Sokaga Cıkma Yasagı

 

 

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
105 okuma
11 Nisan, 2020
turkalem
turkalem

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?