Sohbet Yap Güzel Sohbet Yap

Sohbet Yap Güzel Sohbet Yap

Sohbet Yap Güzel Sohbet Yap

Her Şeyin güzeli makbuldür Sohbet Yap Güzel Sohbet Yap aslında çirkin diye bir şey yok hani derler ye .irkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır diye.Rabbım yaratırken her şeyi güzel yaratmış eksiksiz,kusursuz ve her şeyin ayrı bir güzelliği var.

Yaradan Rabbım Yaratmış ama biz insanlar bizler için sunulan hiç bir şeyin değerini bilmediğimiz için güzel olan ne var ise kendi elimizle veya dilimizle çirkin yapmayı başarmaktayız.Sohbetin güzelliği olur,mu olur nasıl,ki bir işi yapacağınız zaman dikkat ve özen gösterirsiniz yada farz edin bir yemek tuzu baharatı her şeyi olunca nasıl olur tadından yenmez ama birde gelişi güzel at tencereye kapat kapağını bununda tabi,ki tadı olmaz.

Karşınızdaki insanlar ile,de diyaloğa geçerken özen göstererek dikkatli olarak iletişim kurarsanız yapılan sohbetlerinizde güzel ve dinlenen sohbetler olur Konumuzu biraz daha açık ele almak gerekir ise sohbet adabı konuşma yeteneği dilimizin döndüğünce aklımızın erdiğince güzel sohbet nasıl olmalı daha açık bir şekilde izah edelim.

Sohbet Yap Güzel Sohbet Yap Güzel Sohbet Nedir

Sohbet Nedir İnsan oğlunun yegane iletişim kaynağı sohbet,muhabbet aslında tüm bunları yazarken birde lal olan konuşamayanlar aklıma geliyor gerçi onlar bizlerden iyi anlaşıp daha iyi iletişimler kura biliyorlar biz insanlar bizlere verilen nimetlerin değerini bilseydik zaten ortada ne savaş olur nede kavga.neyse kısacası konumuzu toparlamaya gayret edeyim.

İlk etapta tatlı dil güler yüz karşılıklı muhabbet ettiğiniz kişinin hafif tebessüm ederek ve sesinizi yükseltmeden hoş bir ses tonu ile konuşun konuşma esnasında karışsındaki insanlar-ada söz hakkı verin ve onlar konuşurken sözlerini kesmeyerek cümlelerini  tamamlamalarına izin verin.Kelimelerinizin arasında devamlı ben,ben cümlesini kurarak kendinizi her şeyde ön planda tutmayın.

Konuşmak için değilde konuşmanızın  ilgi ile dinlenmesi için konuşun karşınızdaki büyük yada küçük fark etmez her iki sinede aynı nezaketi gösterin özelikle bayanlar karşısında yaklaşımlarınız daha kibar ve nazik olmalıdır birde kalbiniz boş hoş bir bayan arayışında iseniz centilmen ,kibar tavırlarınız ve hoş konuşmalarınız ile bayanların kalbine girmeniz daha kolay olacaktır deriz.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
378 okuma
8 Aralık, 2017
turkalem
turkalem

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?