Sohbet Siteleri ve Zamanın Esintileri

Sohbet Siteleri ve Zamanın Esintileri

Sohbet Siteleri ve Zamanın Esintileri

Sohbet Siteleri ve Zamanın Esintileri Zamanın eski olduğu zaman yani daha İnternet,in Türkiye de yeni yeni kullanılmaya başladığı zaman. Yanılmıyorsam İnternet Türkiye de 1997 den sonra tam olarak herkes tarafından kullanılabilme imkanı sağlanmaya başladı. Tabi,ki büyük şehirlerde rahatlıkla ufak şehir ve ilçelerde sıra ile… Sıra ile çünkü bir İnternet cafe 4 bilgisayar ve 100 müşteri diyelim. Bu şekilde kullanıma başlansa da sohbet siteleri o zamanda vardı.

Ve şöyle bir durum vardı. Malum 4-5 bilgisayar olunca meraklıları da çok olunca her ne kadar bilgisayar başına geçseniz de yanızda en az 2 kişi yada iki arkadaşınızla beraber kendinizden çok onların isteklerini yerine getirerek katılırdınız : ) O zamanlar Superonline lar yada Türkiye,nin en eski sohbet sunucusu olan zurna vardı tabi Mirc kodlanmış artık cafede ki her bilgisayarda bir Mirc vardı. Bu şekilde başlayan sanal sohbet ortamı artık her yerde evde okulda işte ve son olarak cepte kullanılmaya başlayarak kendini nasıl geliştirdiğini bizlere göstermiş oldu.

Yazılı Sohbet Sitelerinde Anonim Sohbet

Sohbet Siteleri ve Zamanın Esintileri Zamanın zorlu şartlarından 3-5 kişi ile aynı anda aynı klavyeden yazarken artık sürekli olarak elinizde olan telefondan tabletten ve neredeyse her şeyden İnternet,e bağlanıp sohbet etme imkanınız oluyor. Çok mu canınız sıkıldı eşiniz ile,mi tartıştınız arkadaşınız size mi küstü yoksa Aman tanrım sevgiliniz siz mi aldattı : )) sadece google amca ya sohbet yazarak binlerce sohbet sitesi önünüze getirebilir ve binlerce kişi ile sohbet etme imkânı bulabilir ve örnek olarak sinirli iseniz istediğiniz şeyleri karşınızdakine ağız dolusu yada akıl dolusu kelimeleri yazarak rahatlayabilirsiniz.
Her ne kadar facebook twitter ve benzeri sosyal paylaşım siteri yazılı sohbet sitelerini bitirmiş gözükse de kesinlikle öyle düşünmeyin asla bitmiş yada azalmış değil. Sohbet sitelerinin en güzel yanı ise anonim olarak yani kimsenin kim olduğunuzu yada kimin ne olduğu bilmeden sadece bir rumuz ile bu rumuz yeri gelir ”sanane” olabilir yeri gelir ”sadecebirisi” olabilir gibi bir çok sayabileceğimiz şekilde takılıyor olabilmenizdir.

Yeni Nesil Sohbet Siteleri Faydası ve Zararı

Zamanın sıkıntılı dönemlerinden bugünlere gelmek bir acıdan güzel bir acıdan da kötü bir durum olsa gerek. Güzel olması aradığınız her şeyin elinizin altında bir tik kadar yakınınız da olması örnegin sohbet sitesine girip bir bayan yada erkekle sohbet edebilme imkânı gibi. Yada çeşitli siteler gezerek almak istediğiniz eşyayı çok çeşitlilikle bulabilmeniz ve kapınıza kadar getirtebilme imlanınızın olması. Kötü olan durum ise insanların o kadar asosyal bir şekilde çıldırmışçasına her an her saniye elinde telefonları yada bilgisayar başında hayattan bağlarını kopararak sanal alemde takılıyor olmasıdır bence. Bir açıdan baktığımızda çok faydalı olanaklar sağlasa da diğer açıdan sosyal ve kültürel olarak yobazlaştırma durumu var yani.
İnsan yaradılış gereği konuşması gerektiği için kendi çevresinde kendini anlayabilen kişilerin olmaması sıkılması zaman geçireceği bir meskuliyet olması için bir çok kişi aynı nedenlerle sohbet sitelerinde bulunmaktadır Tabi on parpağın onu da bir olmadığı için herkesi aynı katagori içerisine almak doğru olmaz. Sadece eğlenmek için bilgi için müzik dinlemek için vb bir çok şey için sohbet sitelerine girebilirsiniz. Sadece bununla kalmayarak kendinize bir bayan yada erkek arkadaş partner arıyorsanız da girebilirsiniz.

Turkalem Sohbet Siteleri ve Tavsiyeler

Sitemizde bu saydığım olanakların hepsi mevcuttur. Yukarıda bahsettiğim gibi yazili sohbet sitesi online anonim olarak giriş yapabileceğiniz bir sitedir. Ancak her ne kadar site sahibi olsam da sizin sitemde bulunmanızı istesem de her şeyin bir ölçüsünün olduğunu sakın unutmayınız. Sohbet etmenin de bir ölçüsü vardır elbet. Kafanızı kaldırdığınız da çevreniz de bulunan insanları lütfen gözardı etmeyin. Unutmayın ki sohbet sitesine her zaman girebilirsiniz ve her zaman orada birileri olacaktır. Ancak birgün kafanızı bilgisayarınızdan yada telefonunuz dan kaldırdığınızda ilgi ve alakasızlıktan sevdiklerinizi kaybetme olasılığınız olabilir. Turkalem sohbet sitesi olarak herkese iyi ve güzel sohbetler dileriz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
411 okuma
9 Kasım, 2017
turkalem
turkalem

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?