Sivas Sohbet

Sivas Sohbet

Sivas Sohbet

Sohbet odaları,Chat siteleri,Chat odaları,Sohbet Siteleri Sivas Sohbet Bildiğiniz üzere sivas aslında toprak olarak büyük ancak nüfus olarak o kadarda büyük olmayan bir ilimizdir. Dünya üzerinde duyduğuma göre 7 milyona yakin Sivaslı olan insan vardır.

Yani nüfusumuz büyüktür ama şehirde ikamet eden kişiler azdır. Sadece istanbuldum 760 bin sivaslı bulunmaktadır ki bu Sivas nüfusunun 2 katı dır. Sivaslı olmak demek sadece sivas ta yaşıyor olmak değildir elbette o nedenle bu siteyi açarak siz sivaslı hemşerilerimizi bir araya getirme niyetindeyiz.

Sivas merkez, Şarkışla, gemerek, Altınyayla, ulaş divriği kangal koyulhisar gürün zara hafik İmranlı ve bütün sivas il ve ilçelerinde bulunan kişileri bir sitede toplayıp güzel sağlıklı ve neşeli bir sohpet ortamı sağlamaktayız. Tabiki sadece sivas ta olan değil yurt dışında yada dünyanın herhangi bir yerinde bulunan sivaslı olupta kendi hem serilerinden uzak bulunan herkes sitemizde zaman geçirebilir yeni kişilerle tanışabilir ve sivas in ne kadar büyük ve köklü bir şehir olduğunu hep beraber görebilirsiniz.

Sitemiz sohbet ve arkadaşlık sitesidir. Bir çok sivaslı sohbet sever hemşerilerim vardır sitede. Bende sivaslı olduğum için nickim de SivasLi zaten hic çekinmeden etmeden gelip sohbet edebilir kendi kanınızdan kendi toprağınızdan kişilerle tanışabilirsiniz. Bilgisayarlardan yada mobil cihazlarınızdan mobil sohbet odalarımıza bağlanabilirsiniz.

Mobil sohbet ederek sürekli sitede online kalabilirsiniz. Siz değerli hemşerilerimi sitemde görmekten mutluluk duyarım.

Sivas Sohbet Hakkında Kısa Bilgi

Sivas İç Anadolu’nun doğusunda yer alan, Anadolu’daki tarihi İpek Yolu güzergahlarının kesiştiği bir yerde konumlanmış ve ünlü Kral Yolunun da geçtiği büyük bir ilimizdir. Sivas tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri, kaplıcaları ile turistlere ilginç tatil olanakları sunmaktadır.

İç Anadolu’nun yüksek platoları üzerinde başlayan ve doğuya doğru yükselen il alanı; kuzey, doğu ve güneydoğuda dağlık ve sarp bir kesimle son bulmaktadır. Ortalama yükselti 1000 metrenin üzerindedir. İlde Kuzey Anadolu sıradağlarının uzantısı olan Köse Dağları, Torosların kuzey kollarından Tecer Dağları ve İncebel Dağları, Akdağlar, Yama Dağı yer almaktadır. Uzunyayla ve Meraküm platoları, ayrıca Kızılırmak, Kelkit, Çaltı vadileri önemli coğrafi oluşumlardır. Önemli akarsuları Kızılırmak, Kelkit Çayı, Tozanlı Çayı, Çaltı Çayı ve Tohma Çayıdır.

Sivas ilinin büyük bir kesimi yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve karlı geçen karasal İç Anadolu ikliminin etkisinde kalmaktadır. Fakat kuzeyde Karadeniz, doğuda Doğu Anadolu yüksek bölge ikliminin etkileri bulunmaktadır.

Sivas sohbet siteniz İyi sohbetler diler.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
525 okuma
4 Kasım, 2017
turkalem
turkalem

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?