Sanal Aşklar

Sanal Aşklar

Sanal Aşklar

Sanalsevgi,İdealask,Sanalask,İdealsevgi,Sanal Aşklar Günümüzde son zamanlarda hatta 15-20 yıldır sanal alem dediğimiz sanal sohbet sitelerinde tanışıp mutlu olanlar sanal olanın gerçek hayatta mutluluğa yada hazin bir sona ulaştığı aşkların yada aşk sandıklarımızın hepsine biz genel olarak sanal aşk diyoruz. Bir nevi yalan yani gerçek olmayan bir alemin gerçek olmayan bir sevgisi şeklinde ifade edelim.

Peki neden bu sanal alem,de sanal aşklar oluyor nedeni nedir derseniz. Öncelikle kişinin tutum ve davranışlarına göre değişiyor aslında bu aşk mevzusu. Eğer ki sanalda birisi ile tanışıp ona aşık olduysanız bilin ki en zor aşk yaşayan insanlardan birisiniz. Bir nevi platonik aşk gibi ancak bu aşkta karşı taraf sizin ona aşık olduğunu ve sizde onun size aşık olduğunu bilirsiniz. Ancak belki senede bir bilemediniz sene de iki üç kez bir araya gelebiliyorsunuz.

Sanal aşkta başlangıçta her şey o kadar güzel ve mükemmel gelir ki size bir insan ancak bu kadar güzel bir aşk yaşayabilir diyebilirsiniz. Mutlusunuzdur yanında olmasanızda olamasada yanınızda onun sizin olduğunu bilirsiniz ve size aittir sevdiğiniz. İlerleyen zamanlarda monotonlaşan sohbet ile artık bu kadarı ile yetinemeyeceğinizi anlarsınız sonrasında hep yanında olsun istersiniz ve problemler oluşmaya başlar.

Sanal da sevdiğiniz kişinin söylediği her şeye inanmak gibi bir durum söz konusu aslında normal hayatta da insan sevdiğinin söylediği her şeye inanır çünkü seviyordur ve kendine yalan söyleyeceğini tahmin etmez aklına da gelmez böyle bir durum. Sanalın gerçek hayatla farkı şu dur ki sanalda sadece karşınızdaki söylediği kadar şey bilirsiniz. Ancak gerçek hayatta daha çok karşılaşıp konuşabilir ve telefonda kamerada yada sesli sohbet şeklide rahat bir konuşma olacağı için yalan söylemek normal olacaktır. Ancak insan seviyorsa ve karşısındakine değer veriyorsa gözlerinin içine bakıpta yalan söyleyemez söylese  de bir yanlış olduğunu anlarsınız.

Sanal olduğu için yalanlar üzerine kurulan bir sohbette kimin nasıl ve ne şekilde olduğunu hiç bir şekilde bilemezsiniz. Bir insan kendini farklı göstermek istiyorsa sanalda bunu çok rahat bir şekilde yapabilir. Yeri gelir Türkiye ‘nin ve dünyanın en güzel kızı yada en yakışıklı erkeği herkes olabilir.

İki yıl yada daha fazla konuştuğunuz adının Ayse olduğunu söyleyen birisi iki yada üç yılın sonunda Fatma’da çıkabilir Emine’de olabilir Ebru da olabilir. Yada adının Ahmet Mehmet v.s söyleyen birisi üç beş yıl sonra Abdulrezzak da cıkabilir :)) bunu bilemezsiniz… bilmeniz için yapacağınız şey gerçek hayat ile bağlantılı bağlarını saklamadan gizlemeden söylüyor ve bunu kanıtlayabiliyorsa işte o zaman gönül rahatlığı ile inanabilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi bir şekilde bazı şeyleri söylemekten çekiniyor ise bilin ki altında kesin bir şey var demektir.

Bu yukarıda söylediklerim tecrübelerim ile kanıtlanmış olaylardır. Sanal olarak gerçekten çok sevebilirsiniz aşık da olabilirsiniz şu unutulmamalıdır ki her ne kadar sanal olan bir hayatın içinde olsak da klavyede yazan sesli konuşan karşınızdakinin de gerçek bir insan olduğunu unutmayınız.

Sanal Aşklar

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
226 okuma
23 Nisan, 2019
turkalem
turkalem

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?