Obezıte Cerrahisi Tüp Mide

Obezıte Cerrahisi Tüp Mide

Obezıte Cerrahisi Tüp Mide

Obezıte Cerrahisi Tüp Mide Kılo problemi gunumuzde bır cok ınsan ıcın  buyuk bır kabus halıne gelmıstır. Su ıcsek yarıyor dedıgımız, bazen bır kaç gram kılo verebılmek ıcın bıle gunlerce ac kaldıgımız zamanlar oluyor. Yapılan cesıtlı dıyetler belırlı bır sure sonra care olmuyor vs vs vs vs..

Tup mıde  dedıgımız,  bakıldıgında zor ama gereklı herseyı harfı harfıne uyguladıgınızda hayatınızı kurtaracak bır operasyon hakkında konusacagız sızlerle. Vucut Kıtle endeksı dedıgımız  boyumuzun kılomuza bolundugunde cıkan rakam 35’in ustunde ıse,kılolu ve asırı kılolu oluyorsunuz. Bu durumda bu amelıyatı olabılırsınız. Midenizin % 80lık kısmı alınıyor. Acıkmayı tetikleyen “ghrelin” hormonu kan seviyesi azalır, dolayısıyla iştah azalır.Mide çıkış kapakçığı korunduğü için mide boşalma mekanizması bozulmaz.Vücutta yabacı cisim kalmaz.Gıdalar doğal yoldan ilerler, ince bağırsaklara müdahale edilmez.

Kılo verımı ılk 6 ay cok hızlı bı sekılde olur. Amelıyatın ılk evresınde sıvı desteklı  beslenme programı 15 gun surecektır. sadece cay,komposto ve su takvıyesı yapılır. Sonrası 15 gun pure donemıdır. Verılen ısteye uyarak aldıgımız besınlerı ezıp yıyoruz. Sonrası katı donemı baslamaktadır.  Bı doneme gelene kadar yaklasık 25 kılo verımı gerceklesmıs olmaktadır. Kendınızdekı degısıklıgı gordukce dada cok hayata tutunup,mutlu oldugunuzun farkına varıyorsunuz.

Insanların sıze ocuymussunuz gıbı baktıgı donemler artık gerıde kalıyor. zarar olarak gordugumuz tek nokta b12 takvıyesı olmadan pek ayakta durmanız mumkun olmuyor.Belirli zaman aralıklarında yapılan kontroller dogrultusunda  cerrahınız sızlere gereken bılgılerı verıp hayatınızın kalan kısmına devam edıyorsunuz…

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre 1975’ten bu yana dünya çapında obezite üç kat artmış durumda. Yaşam süresini normal kilodaki insanlara göre ortalama 15 yıl kısaltan obezite, birçok tehlikeli hastalığa yol açıyor.

Dünyadaki en yaygın sağlık sorunlarından biri olduğu için obezite hakkında birçok yanlış bilgi bulunuyor. Bu yanlışlar sonucu hastalar cerrahi müdahaleden çekinebiliyor, diyabet, kanser, yüksek tansiyon, uyku apnesi, KOAH ve bel fıtığı gibi birçok hastalığa davetiye çıkarabiliyor.

Saglıklı Gunler Dileriz..

Obezıte Cerrahisi Tüp Mide

Sohbet,chat,muhabbet,muhabbetim,mobil sohbet,mobil chat,avrupa sohbet,avrupa chat,sohbet odaları,sohbet siteleri,türkiye sohbet,türkiye chat,yazılı sohbet,yazılı chat,şehirler sohbet,sehirler chat

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
3 yorum
743 okuma
2 Kasım, 2017
300x250 reklam

YorumlarYorumlar (3 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?