İzmir Sohbet Odaları

İzmir Sohbet Odaları

İzmir Sohbet Odaları

Sohbet,Chat,Mobil Sohbet,İzmir Chat Odaları,İzmir Sohbet Odaları Kızlarıyla, deniziyle, boyozuyla, kumrusuyla Türkiye’nin en güzel, en cana yakın, en sıcak illerinden biri izmirdir.

İzmir hakkında söylenecek çok şey, belki sorsanız sorduğunuzun anlatacağı onlarca hatıra, geceler, gündüzler, ismine yazılmış şarkılar, kitaplar var.

İzmir de bulunan o kadar insan arasinda hala yanliz ve hala canınız sıkılıyorsa bu site tam size göre izmirliler 🙂

izmir sohbet ve izmirli arkadaslarla tanisip yeni arkadaslıklar dostluklar kurmak istiyorsaniz sohbet bolumunden giriş yapabilirsiniz.

Aliağa, balçova, bayındır, bayralı, bergama, beydağ Selçu Menderes Seferhisar Urla Çeşme Karaburun Güzelbahçe Narlıdere Balçova Konak Bayraklı Kaynaklı Karşıyaka Çiğli Menemen Foça Aliağa Bergama Dikili

izmirin bütün ilçelerinden sizin gibi bir cok sohbet sever ile konuşabilir tanısabilir hatta bir kahve icin sözleşip deniz kenarinda kahverinizi içerken sohbet edebilirsiniz.

Söz konusu İzmir ve izmirli arkadas ve izmir sohbet ise sitemiz bunun icin secilmiş kaptandir.

İzmir Hakkında Bilgi

İzmir, Türkiye’nin nüfus, sanayi, ticaret, turizm ve kültür yönlerinden üçüncü büyük şehridir.

Tarihi ve tabii güzellikleri ile de Türkiye’nin en güzel llerinden biridir Balıkesir, Manisa, Aydın ve Ege Denizi ile çevrilidir. İzmir, renkli bir tabiata, zengin bir tarihi mirasa ve bol ürün veren topraklara sahip bir ildir. Trafik plaka numarası 35’tir.

Homeros destanlarında anlatılanlara göre İzmir ismini Kıbrıs Kralı Kinyras’ın kızı Smyrna’dan almıştır. Kimi kaynaklara göre de, İzmir şehrini ilk kuran Hititler değil, Amazonlar’dır. Kurtuluş Savaşı’nın simgesi olan ilk kurşun Gazeteci Hasan Tahsin tarafından İzmir’de atılmıştır. Ayrıca o dönemde İzmir işgal altından kurtularak Cumhuriyet’e geçisin kapılarınında açılması sağlanmıştır.

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra İzmir başta olmak üzere tüm Ege bölgesi Yunan işgali altında kalmıştır. Hatta Sevr Anlaşması ile başta İzmir olmak üzere, Ege Bölgesi’nin Yunanistan’a bağlanmasını öngörülüyordu. Ancak İzmir’de Gazeteci Hasan Tahsin tarafından atılan ilk kurşun ile direniş başlar ve sonraları bu kurşun Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başlangıcını simgeler.
9 Eylül 1922’de Türk Ordusu’nun İzmir’e girmesi ile Yunan işgali sona erer. Ancak, İzmir’de 13 Eylül sabahı Basmane semtinde başlayan yangın, 2.600.000 metrekarelik bir alanda 20.000’den fazla ev ve iş yerini yok eder. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu sonrası İzmir küllerinden yeniden doğar.

İzmir Sohbet Odaları

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
714 okuma
7 Ekim, 2017
turkalem
turkalem

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?