Hollanda Sohbet

Hollanda Sohbet Odaları Hollanda Chat

Hollanda Sohbet

Sohbet,Chat,Mobil Sohbet,Mobil Chat,Hollanda Chat,Hollanda Sohbet Türkiye’nin bu yeni ve çok ziyaret edilen Turkalem Sohbet Sitesi, arkadaşları ve Hollanda’da arkadaş arayanları bir araya getirmektedir.Sohbet Odaları üzerinde bay ve bayan katılımcılar birbirleri ile tanışıp sohbet etmektedir.

böylece her gün birçok Hollanda Sohbet kullanıcısını buluşturmaktayız.Sitemizde sohbet, çet yapmanın dışında,  oyun ve eğlence kanallarında yarışmalara katılabilir,canlı radyo yayını yapılan odamızda radyo yayını dinleyebilirsiniz.

Hollanda Chat Sohbet sitesine arama motorlarından hollanda sohbet, hollanda chat, hollanda arkadas, hollanda muhabbet siteleri, chat sohbet odaları gibi kelimelerden ulaşabilir, ister bilgisayarla, isterseniz tüm mobil cihazlarla bağlantı kurabilirsiniz.

Kesintisiz ve seviyeli sohbet ortamı arayan tüm sohbet tutkunlarını sitemize bekliyoruz.Sitemizde çıkacağınız sohbet yolculuğunda hepinize keyifli sohbetler, düzeyli arkadaşlıklar ve kalıcı dostluklar dileriz.

Hollanda Hakkında Bilgi

Hollanda ya da Hollanda Krallığı Hollandaca: Nederland Hollanda, Aruba ve Hollanda Antillerinden oluşur  kuzey ve batıda Kuzey Denizi, güneyde Belçika, doğuda ise Almanya ile komşudur. Ülke topraklarının çoğunluğu deniz seviyesinin altındadır. Hollanda, Belçika ve Lüksemburg ile birlikte Benelüks ülkelerinden bir tanesini oluşturur. Hollanda’nın Rotterdam kenti, Avrupa’nın en büyük limanlarından biridir.

Hollanda’nın dışındaki ülkelerde Hollandalılar genellikle “Hollandalı” olarak adlandırılırlar ve Hollanda turizm endüstrisi ve diğer endüstriler de ülkelerini “Hollanda” olarak pazarlamaktadırlar (hem İngilizce’de, hem de Almanca’da). Hollanda eyaletinden gelmeyen Hollandalılar, ismi veren bölge olan Hollanda’nın ülkenin geri kalan bölümlerinde herkes tarafından sevilmediği için, “Nederland” için “Hollanda” adına ve “Nederlander” için “Hollandalı” adına belli bir antipati beslemektedirler.

Ülkenin Hollandacadaki ismi olan “Nederland”, “Alçaktaki Ülke” ismi tarihten gelmektedir. Hollanda, uzun bir dönem, hem yukarı Ren’de hem de Aşağı Ren’de toprakları olan Habsburg Kraliyet Sarayı’nın topraklarının bir parçasıydı. Yukarı Ren’i “Yüksekteki Ren Ülkesi” (Sundgau, Breisgau, Beriavusturya), Aşağı Ren’i de “Alçaktaki Ren Ülkesi” (Hollanda, Flanderler, Zeeland vs.) olarak adlandırdılar. Zamanla Ren Nehri’nin adı bu addan çıktı ve sadece “Alçaktaki Ülke” adı geriye kaldı. Bunun bir sebebi de, Habsburgluların yukarı Ren bölgelerini kaybetmiş olmalarıdır. Hollandaca’da tarihsel bölgeler için, Hollanda’da dağlık alanlar olmadığından ve sadece az bir kısım yükselti olduğundan, “de Lage Landen” da denir, yani derin veya alçakta duran Topraklar.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
turkalem
turkalem

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

  • Yine Hollanda yine, yeni, yenidenden güzel sohbet ortami. arkadaşlar güzel seviyeli iyi arkadaşlıklar kurabileceginiz yeni bir yer sizide arkadaşlarınızla beraber bekleriz

  • Sohbetin Arkadasligin Dostlugun Adresi Ben Gayet Memnunum Sohbet Sitesinden Her Insana Hitap Ediyor Hollanda Sohbet. Oyun Kanallariyla Sohbet Yeriyle Ve Vazgecemedigimiz Radyo Kanallariyla Tesekkurler Emek Verenlere 🙂

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?