Güzel Sohbet Nasıl Yapılır

Güzel Sohbet Nasıl Yapılır

Güzel Sohbet Nasıl Yapılır

Sohbet insanların iletişim aracı peki Güzel Sohbet Nasıl Yapılır yani bir nevi sohbet adabı konuşma üslubu bazı insanlar vardır konuşmaları dinlenmeye doymaz bazıları,da var gelişi güzel konuşmalar yaparak kendisini itici yapar.

Aslında güzel konuşmak için özel bir eğitime gerek yok insanın kendini yetiştirmesi önemli ve karşısındaki kişileri önemsemeli her ortamda her türü konuşmalar yapılmamasının bilincinde olmak gerekli düğünde oynarsın,cenazede ağlarsın misali ortama göre davranış sergilediğimiz zaman ortada bir sorun kalmayacağını düşünüyorum.

Bir konu-dada toplum olarak kendimizi aydınlatmamız gerekir belki bilinçli belkide bilinçsiz yapıyoruz bazı hataları ve bu yapmış olduğumuz hatanın,da karşımızdaki kişiyi üzeceğini yada öz güvenini yitireceğini bilmememiz gerek .Bizzat şahit olduğum bir konudan bahsedeyim sohbet chat sitelerinde bir bayan arkadaşımız radyo yayını almıştı ve ilk defa alıyordu anonsta konuşma esnasında ziyaretçilerinden biri kalkıp sesine konuşmasındaki aksanına alay edercesine kaba konuşması olduğunu ima etti.

Aynı sesi ,konuşmayı bende dinliyordum ve normaldi her yörenin kendine has şiveleri vardır ve o bayanda kendi yöresinden almış olduğu şive ile konuşuyordu aslında bayan değil burada bayana gereksiz laf söyleyen kişi rencide oldu ve tepki gördü ve kendisinin konuşma adabından yoksun olduğunu kanıtlamış oldu.

Bazen ne yazık ki toplum olarak konuşma aksanı ile konuşmadaki güzelliği yani güzel sohbeti karıştırarak olmadık yere olmadık şekilde insanları üze-biliyoruz buda toplum olarak nerede nasıl konuşacağımızı bilmediğimizin göstergesidir.

Güzel Sohbet Nasıl Yapılır Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Sanal sosyal paylaşım sitelerinde veya reel hayatımızda nerede olduğunun önemi yok insan her yerde insandır bir toplum içerisine girince nazikçe selam vererek sohbete başlaya biliriz,karşınızdaki kişiler ile alay edici laubali olmadan saygılı bir şekilde iletişimler kurarak insanların sözlerinin bitmesini beklemeyerek sözlerini kesmem-eminiz.Her konuda kendinize öncelik tanıyarak ben,ben diye ısrarcı olmayınız özelikle büyükler ile konuşurken sözlerinizi seçerek konuşmanız ve bayanlar ile kurduğunuz iletişimlerde centilmen tavırlar sergileyerek ısrarcı olmayınız.

Sohbet sitelerinde, chat odalarında Güzel Sohbet Nasıl Yapılır Bu tür ortamlarda yazılı iletişimlerimizin olmasından dolayı insanlar beni tanımaz,bilmez diyerek konuşma üsluplarınızı bozmayınız sıkça karşılaştığımız olaylardan bir tanesi klavye başında kendimizi kaybederek sırf  konuşmak için konuşmamalıyız.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
348 okuma
6 Aralık, 2017
turkalem
turkalem

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?