Almanya Chat

Almanya Chat

Almanya Chat

Avrupa chat Avrupa Sohbet Almanya Sohbet  Almanya Chat Tr sohbet  sitelerinin Yurt dışı sohbet hizmetleri gurbetçilerin Türkiye’deki insanların buluşma noktası bu güne kadar çok sayıda gurbetçi arkadaşlarımızı sitelerimizde misafir ettik ve etme yede devam ediyoruz.

Almanya,Belçika,Hollanda,Fransa,itayla,Avusturya,Avustralya,Amerika İngiltere ve adını saymadığımız bir çok ülkeden katılımların yapıldığı chat odalarımızda bir çok bay,bayanlara ev sahipliği yaptık ve çok hoş vakitlerimiz oldu hatta kendi dillerinden konuşarak bizlerinde az çok yabancı dil öğrenmemizde katkıları olmuştur.

Yurt dışında yaşayan veya yaşamak zorunda kalan kardeşlerimizi Almanya Chat sohbet  sitelerolarak unutmadık onlar, ada Türkiye ile buluşup Türkiye,de yaşayan insanlarımız ile sohbetler edip arkadaşlık kurmaları için aracı olduk ve halen olmak için çeşitli yollardan bizlere ulaşmalarını sağlayarak hepsi ile tanışarak dost olmayı temenni ediyoruz.

Bizzat kendim  yurt dışında yani Almanya,da yaşamış olan bir gurbetçi olarak biliyorum vatan hasretini vatan insanına duyulan özlemi gerçek tende yaşamayan bilemez ne zor olduğunu biraz kendimin oradaki yaşantımı ve gidiş maceramı anlatayım.

Almanya yolculuğum çok ani başladı plansız projesiz Henüz çocuk denecek yaşta o yıl babam Almanya,da Türkiye,ye tatile gelmişti tatili bitti son iki gün annemde bir hazırlık meğer ben ve kardeşim babamla gidecekmişiz ve o gün geldi ve vedalar ağlaşmalar ile yola çıktık yolculuğumuz araba ile yapılmakta idi.

O zamanlar çocuk aklıyla düşündüğüm sanki bir yere misafirliğe gidiyoruz bir kaç gün sonra geri döneceğiz düşüncesiydi 3 günlük yolculuktan sonra bir sabah gün tam ağarırken almaya,ya girdik hafif yağmur atıştırıyordu ben yoğun gözlerle etrafı seyrediyordum dışarıda işe giden insanlar koca koca ışıkları açık olan mağazalar.

Her ne kadar yorgun ve uykusuz olsam,da seyrettiğim manzara çok hoşuma gitmişti küçük bir ilçeden çıkıp kos koca Almanya,yı görmek meraklı gözlerle seyrederek gittiğimiz yolda yolun sonu gelmişti ve bir evin önünde durduk arabadan inerek yorgun argın açılan kapıdan içeri girdik iki oda bir mutfaktan oluşan babamın evi zemin katta idi.

Hani yola çıkarken bir düşüncem vardı bir kaç gün sonra Türkiye,ye döneriz bu düşüncem evin içerisine girince yüreğime taş gibi oturan bir sancı ile son buldu ve içimden buradan dönüşüm olmayacak oldu ve öylede oldu kısa süre sonra ailemin geri kalanı,da gelmişti ve artık tam bir gurbetçi olmuştuk geriye dönüş yoktu ve ben o günden başlayarak hep Türkiye,nin özlemiyle yanıp tutuştum öyle ki toprağını toprak kokusunu,otlarını kır çiçeklerini doğup büyüdüğüm şehri ve evimizin özlemi bitmedi aksine yıllar geçtikçe arttı dedim ya yaşamayan bileme gurbetin acısını Allah kimseyi sevdiklerinden vatanından ayrı yaşatmasın.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
525 okuma
7 Aralık, 2017
turkalem
turkalem

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

Yorumlar



Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?