Adana Sohbet Odaları

Adana Sohbet Odaları

Adana Sohbet Odaları

Adana Chat Odaları, Adana Mobil Sohbet, Adana Sohbet Odaları ,Adana Mobil Chat, Turkalem.org sohbet chat siteleri olarak sıcak adana ilimizin sıcak kanlı insanlarına bedava olarak arkadaşlık muhabbet hizmetleri sunulmaktadır.Akdeniz bölgesinde yer alan Adana, eski çağlardan beri Avrupayı Asya’ya bağlayan önemli ulaşım yolları üzerine kurulmuştur. Adana, Toros Dağlarının güneyinde yer alan Çukurova bölgesinde, Seyhan Nehri üzerine kurulmuş bir kenttir.

Adana yöresi, çok eski tarihlerden günümüze kadar gelen birikimlerin sonucunda zengin bir kültüre sahiptir. Çukurova,nın yıllarca hayat verdiği Adana, Hitit kültürü dahil olmak üzere bir çok kültürün birikimi ile günümüzdeki halini almıştır.Adana ilimizin yemeklerinin tadı,da bir başkadır genel olarak doğu illerinin yemek kültürlerinin zenginliği her zaman ön plandadır .Adana yöresindeki yemeklerin en önemli yanı un, bulgur, et, sebze ve çeşitli baharatların çok kullanılmasıdır. Yemeklerin yanında bol yeşillik ve salatalar tüketilmektedir. Özellikle etli yemekler sebze ile birleştirilerek pişirilir.Ve el sanatları olarak kültürlerinde sürdürmekteler ama genel olarak kırsal kesimlerde daha çok yaygın olan el sanatları günümüzde halen popülerliğini korumaktadır.

Türkiye,nin iklimleri her bölgenin ayrı olmasından dolayı tarım olarak,ta her yerde farklı olduğu, gibi Adana ilimizde,de farklı ve ikliminin el verişli olmasından dolayı zengin bir tarım alanına sahiptir iklimin uygun olması ve verimli toprakları nedeniyle senelerdir bir cazibe merkezi olan, ülkenin en verimli ovalarından Çukurova’da buğday, ayçiçeği, zeytin, nar, mısır, narenciye (portakal, turunç, mandalina ve limon), muz, kivi, baklagiller, şeker kamışı, patates, domates, biber, marul, lahana, soğan, pirinç, soya, pamuk, üzüm, yer fıstığı, bakla, börülce, fasulye, hıyar, badem, karpuz, kavun, yenidünya gibi birçok ürün üretilmektedir ayrıca seracılık tada adana ilimizin Türkiye geneline yaygın hizmetler verdiğini,de unutmamak gerek.

Tabi,ki Adana ilimizin özelikleri bunlar ile,de sınırlı değildir tarihi yerleri gezilecek görülmeye değer yerlerin ile eşsiz bir güzelliğe sahiptir aslında anlatılmaz yaşanır derler,ya yaşamak gerek lakin insanların kısıtlı imkanlarından dolayı hepimizin,de yaşamasının imkanı bulunmamaktadır işte biz Turkalem.org sohbet chat odaları olarak görme imkanlarımızın olmadığı Adanayı adana halkından tanımak amacı ile Adana Sohbet Odaları ,Adana Chat Odaları faaliyete geçirdik ve gelin Adanayı adana halkından dinleyelim diyoruz.

 

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
454 okuma
30 Aralık, 2017
turkalem
turkalem

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

Yorumlar



Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?