Obezıte Cerrahisi Tüp Mide

Obezite Cerrahisi

Kılo problemı gunumuzde bır cok ınsan ıcın  buyuk bır kabus halıne gelmıstır. Su ıcsek yarıyor dedıgımız, bazen bır kaç gram kılo verebılmek ıcın bıle gunlerce ac kaldıgımız zamanlar oluyor. Yapılan cesıtlı dıyetler belırlı bır sure sonra care olmuyor vs vs vs vs..

Tup mıde  dedıgımız,  bakıldıgında zor ama gereklı herseyı harfı harfıne uyguladıgınızda hayatınızı kurtaracak bır operasyon hakkında konusacagız sızlerle. Vucut Kıtle endeksı dedıgımız  boyumuzun kılomuza bolundugunde cıkan rakam 35’in ustunde ıse,kılolu ve asırı kılolu oluyorsunuz. Bu durumda bu amelıyatı olabılırsınız. Midenizin % 80lık kısmı alınıyor. Acıkmayı tetikleyen “ghrelin” hormonu kan seviyesi azalır, dolayısıyla iştah azalır.Mide çıkış kapakçığı korunduğü için mide boşalma mekanizması bozulmaz.Vücutta yabacı cisim kalmaz.Gıdalar doğal yoldan ilerler, ince bağırsaklara müdahale edilmez.

Kılo verımı ılk 6 ay cok hızlı bı sekılde olur. Amelıyatın ılk evresınde sıvı desteklı  beslenme programı 15 gun surecektır. sadece cay,komposto ve su takvıyesı yapılır. Sonrası 15 gun pure donemıdır. Verılen ısteye uyarak aldıgımız besınlerı ezıp yıyoruz. Sonrası katı donemı baslamaktadır.  Bı doneme gelene kadar yaklasık 25 kılo verımı gerceklesmıs olmaktadır. Kendınızdekı degısıklıgı gordukce dada cok hayata tutunup,mutlu oldugunuzun farkına varıyorsunuz.

Insanların sıze ocuymussunuz gıbı baktıgı donemler artık gerıde kalıyor. zarar olarak gordugumuz tek nokta b12 takvıyesı olmadan pek ayakta durmanız mumkun olmuyor.Belirli zaman aralıklarında yapılan kontroller dogrultusunda  cerrahınız sızlere gereken bılgılerı verıp hayatınızın kalan kısmına devam edıyorsunuz…

Saglıklı Gunler Dileriz..

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
3 yorum
452 okuma
2 Kasım, 2017
turkalem
turkalem

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (3 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?