Aşk

asksozleri

Günlerden yine sonbahar sarısı… Çiçekler boyun bükmüş, düşen yavrularına bakarken aklımda yine sen. Alışmıştı kalbim artık senin ismini duyunca direk sızlıyordu, ciğerimin köşesiyle anlaşmış gibi içimde bir kıyamet kopardı. İyi oluyordu aslında, sonbaharın matem tutmuş havasına da böyle ruh hali yakışırdı. Önceden olsa 2 günde geçerdi bilirim kendimi, ama sen her gün yüreğimin defterine imzanı atıp çıkıyordun. Adın beynimde, bir Sezen, bir Yıldız bestesi etkisi yapar, gözlerim kendi yaşının tuzunda boğulurdu.

Sırf senin adının baş harfi çıksın diye içip, fal baktığım kahveler almış başını gidiyordu. Her aşk biraz iz bırakır, ama sen yüreğimin koridorlarından her gün bağıra bağıra geçmekten usanmadın. Okulumuzun önünden her gün ay parçası çocuklar geçerdi, bu onların çifte kağıda çekilmiş kopyası gibi. Arkadaşlarıma anlatırken gözümün önünden geçen gülüşü mimikleri, yürüyüşü kalbimin ritmini değiştirir, en baba uyuşturucunun iki katı etkisini yapardı. Sanki hiç derdim yokmuş, akşam istediğim yerde uyusamda sabah kendi odamda uyanacağımın rahatlığı üstüme çökerdi.

Gözlerinin uçurumlarından bin defa düşerdim, her seferinde gülüşü beni tutardı. Sağlam bir beddua almış olmalıydım. Birisi içinden sev ama sevilme diye okkalı bir küfürle birlikte arkamdan sövmüş olacak ki bu sana tutuldum. Diğerleri gibi basit sıfatlar yakıştıramıyordum ona. Sanki zembille inmiş, sanki hiç kusuru yokmuş gibi davrana davrana, onu havalara soksam da yaptıklarım bana az geliyordu. Her geçen gün gülüşümü biraz daha içten yapıyor, gözlerimin siyahını ona bakarken temizliyordum…

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
3 yorum
465 okuma
26 Eylül, 2017
turkalem
turkalem

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (3 Yorum)

 • Aşk bizim zamanımızda sabahlara kadar Cengiz dinleyip karşı tarafa çağrı atmaktan ibaretti. Malum kontör pahalıydı konuşamazdık 🙂 Şimdi ise tek tıkla sohbet imkanı var ama bence eskiden daha güzeldi. 🙂

 • Kendi şiirimden bir kısmıni paylaşayım sizlerle 🙂 Aşk nedir ?
  Aşk üşümektir iliklerine kadar .
  Kimi zamanda onun bir bakışı bir sesiyle ısınmaktır Şubatın ayazında .
  Belki bir öğrenci için zilin sesidir .
  Belki bi bebek için annesinin sesini her duyusunda ilkkez duymusçasına heyecanlanmaktır .
  Anne için yavrusunun her gece nefesini kontrol etmek ve binlerce kez şükür etmektir .
  <3

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?